orzel-moze-byc-czarnyDziś w sądzie rejonowym Poznań Grunwald Jeżyce, zgodnie z przewidywaniami, zapadł wyrok uniewinniający. Trudno mówić tu o radości kiedy spojrzy się na koszty całego przedsięwzięcia. Wyniosły one ok 4000zł. Nie wliczam tu dziesiątek krótkich rozmów telefonicznych, czasu poświęconego na kontakt z mediami, papieru i tonera do drukarki itp. Kolejnym powodem do niezadowolenia mogą być efekty próby wyobrażenia sobie nakładów pracy i czasu jaki w tej sprawie poświęciły organy władzy takie jak sądy, prokuratura i policja w Poznaniu, Tarnowie Podgórnym, Dopiewie i Łodzi. Warto zauważyć, że ani nam, ani obywatelom nikt nie zwróci tych “inwestycji”.  Sąd zasądził zwrot kosztów zastępstwa w kwocie 216zł!!! Co rozumiem jako dodatkowe obciążenie wspólnej kasy – pieniążki wypłaci nam Skarb Państwa.

Na rozprawie pojawili się nasi świadkowie, którzy potwierdzili, że nigdy wcześniej na stronie sklepu internetowego przy naszywce nie widzieli podpisu ograniczonego do sformułowania “Godło Polski”. Następnie został ogłoszony wyrok.

Mam nadzieję, że dzięki nagłośnieniu tej sprawy przez media dołożyliśmy malutką (na prawdę bardzo małą :) ) cegiełkę ku poprawie działania wymiaru sprawiedliwości. Zapewne sprawa nie skończyła by się tak szybko gdyby nie profesjonalna obsługa prawna jaką zapewnił Pan Mateusz Garnuszewski z kancelarii Philips&Garnuszewski.

Dzięki wszystkim za wsparcie!

Więcej na ten temat w kategorii “sprawa czarnego orła” na naszym blogu.

EDIT:

Krótka relacja w internetowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego tutaj.
Uzasadnienie i komentarz Justyny Nijakowskiej w TVN24 tutaj.

Wystąpiliśmy o pisemne uzasadnienie wyroku – tak na przyszłość. Gdy tylko je dostaniemy to wstawię tutaj na blogu.